Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní sa môžete informovať bližšie tu.
Online databáza rozprávok nielen pre deti
Hľadať

Ako pustiť video + Prečo sú na stránke reklamy 18+?

Ako pustiť video z YouTube?

Prehrávač videa sa zobrazuje na stránke rozprávky pod jej hlavičkou s informáciami a reklamou. Videá z YouTube majú zobrazený prehrávač s ikonou "Play", na ktorý stačí raz kliknúť, aby sa rozprávka spustila.

Ako pustiť video z iného zdroja ako YouTube?

Prehrávač videa sa zobrazuje na stránke rozprávky pod jej hlavičkou s informáciami a reklamou. Videá z iných zdrojov ako z YouTube majú miesto prehrávača zobrazené červené upozornenie, že pri videu môžu vyskakovať reklamy nevhodné pre maloletých (18+). Po potvrdení, že má používateľ viac ako 18 rokov sa zobrazí prehrávač s ikonou "Play". Na túto ikonu je nutné viackrát kliknúť (3-5 razy). Takmer každý klik zapríčiní zobrazenie vyskakovacieho okna s reklamou, ktoré stačí zavrieť. Po zatvorení všetkých okien sa načíta video, ktoré sa rovno spustí alebo sa najprv spustí reklama, ktorý trvá zvyčajne do 20 sekúnd. Následne je možné pozerať video.

Postup:

  • 1. Potvrdiť červené upozornenie, že máte viac ako 18 rokov.
  • 2. Viackrát (3-5 krát) kliknúť na ikonku "Play" prehrávača a pozatvárať všetky vyskakovacie reklamy.
  • 3. Počkať max 20 sekúnd, kým skončí prehrávanie reklamy na začiatku videa.
  • 4. Počkať, kým sa načíta video. Niekedy je to hneď, niekedy to trvá aj 20-30 sekúnd. Treba počkať, kým sa točiaci spinner (ikonka načítavania) točí.

 

Nejde mi prehrať video!

Možné riešenia:

  • 1. Klikať na ikonku "Play" v prehrávači (a pozatvárať všetky popup okná), kým sa video nespustí (aj s reklamou na začiatku).
  • 2. Počkať max 20 sekúnd, kým skončí prehrávanie reklamy na začiatku videa.
  • 3. Počkať, kým sa načíta video. Niekedy je to hneď, niekedy to trvá aj 20-30 sekúnd. Treba počkať, kým sa točiaci spinner (ikonka načítavania točí).
  • 4. Skúsiť refrešnúť (reload) stránku a vykonať proces pre spustenie videa ešte raz.

 

Prečo sú na stránke reklamy 18+?

Na našu stránku vkladáme iba embedded kódy na videá (odkazy), samotné videá a ani reklamy nevlastníme. Videá z iných zdrojov ako YouTube obsahujú väčšinou reklamu nevhodnú pre maloletých. Bohužiaľ my túto reklamu nevieme ovplyvniť a ani vypnúť.

Máme iba dve možnosti, buď to video mať na stránke s upozornením a s povinnosťou potvrdenia, že návštevník má nad 18 rokov (ako to je teraz) alebo to video tu nemať vôbec (tým pádom napr. Žiadne celovečerné rozprávky, ktorých je 200+ a mnoho ďalších (500+) nedostupných na YouTube ako Ninja korytnačky, Bambuľka, Tlapková patrola, Káčerovo ...). Rozumieme, že to nie je ideálne, ale buď to video nebude dostupné vôbec, čiže si nikto tú rozprávku pozrieť nemôže alebo to bude prístupné aspoň takto. Dieťa si to samé nemá pozrieť, mal by to zapnúť rodič a dieťa by sa nemalo pozerať, kým idú reklamy a potom nech sa dieťa pozerá, prípadne pre istotu s dieťatom.

Nepremeškajte najnovšie rozprávky

Buďte informovaní o novinkách na našej stránke a zároveň budete upozornení na najnovšie pridané rozprávky. Zaregistrujte sa a zaškrtnite možnosť odoberať novinky (newsletter) alebo nás sledujte nás na sociálnych sieťach:

Nefunguje video alebo máte nejakú požiadavku?

Ak ste našli nefungujúce video, kliknite na tlačítko "Zlé video". Ak máte želanie na rozprávku, napíšte nám ná nástenku alebo nás kontaktujte emailom na adresu info@peknerozpravky.sk.